Lezing over de Sems Linie door Jochem Abbes

Met dank aan Wolter J. Kuper voor de tekst en de foto’s – www.wjkuper.net
2336421_orig Gisteravond werd in de Hesse Bibliotheek in Ter Apel in het kader van de ‘Grunneger Weke’ een lezing gegeven door Jochem Abbes. Dit jaar werd voor het vijfde jaar op rij deze week georganiseerd om de Groninger en vooral Westerwolder cultuur in de spotlight te zetten. 7068611_origRond half 8 begon de zaal van de bibliotheek langzaam vol te druppelen met geïnteresseerden in de ‘Semslinie’. Dit was het thema voor de lezing van de heer Jochem Abbes, wie voorzitter is van de Historische Vereniging Westerwolde. Om 20.00 uur nam Abbes het woord en begon met veel passie en interesse over dit onderwerp te vertellen. De Semslinie is de grens tussen de provincies Groningen en Drenthe die begin 1600 werd getrokken in opdracht van de Staten van Groningen en Drenthe. Ondanks dat de grens werd getrokken werd door zowel Groningen als Drenthe nog bezwaren gemaakt ten aanzien van Ter Apel. Beide provincies vonden dat ze aanspraak maakten om Ter Apel in hun provincie te hebben.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.