Westerwolds Landrecht vertaald

Ons lid Luuk Houwing uit Stadskanaal heeft een vertaling gemaakt van het Westerwolds Landrecht van 1470, vanuit de versie van A.Q van Swinderen voor Pro Excolendo Jure Patria uit 1807.

Op de website van De Westerwolders*) is deze vertaling te vinden via deze link: https://sites.google.com/site/westerwolders/het-recht

*)Een groep enthousiaste grote en kleine lieden uit het Noord-Oosten van Nederland, die een beetje verslaafd zijn aan het middeleeuwengevoel en die zich geheel vrijwillig, zonder welke dwang dan ook, af en toe terug verplaatsen in de tijd. Dat doen zij door middel van re-enactment, oftewel het laten zien, voelen, ruiken en horen van een stukje geschiedenis. In hun geval willen zij u een kleine impressie geven van het dagelijks leven van een boerengemeenschap in Westerwolde in de late middeleeuwen.
zie ook www.westerwolders.nl

Eén gedachte over “Westerwolds Landrecht vertaald

  1. Geweldig! Deze uitgave voorziet in een lacune! Bartie Thijs, Amsterdam

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.