Eén gedachte over “De slag bij Jipsinghuizen 350 jaar geleden

  1. Is er wel rekening gehouden met het dateringsverschil (in de 17e eeuw: 10 dagen) tussen de Groninger Juliaanse kalender en de
    Munsterse Gregoriaanse? Zouden historici niet altijd in zulke gevallen minstens een dubbele en liefst een drievoudige notatie moeten gebruiken, die m.i. nuttig en nodig is!? B.v. bij het Groninger Ontzet: 17/27 aug. 1672/28 augustus (Oude Stijl/ Nieuwe Stijl/Moderne Stijl).
    Anders dan de dubbele O.S./N.S. aanduiding van tijdgenoten vind ik dat na de invoering van de Gregoriaanse kalender -in Groningen op 1=12 jan. 1701-, de aanduiding Moderne Stijl een historiografisch gewenste aanvulling is.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.